CYCLOSOL LA
VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS
CYCLOSOL LA 200 mg/ml, injekcinis tirpalas
KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
1 ml tirpalo yra:
veikliosios medžiagos :
oksitetraciklino dihidrato, atitinkančio 216 mg oksitetraciklino, 200 mg;
pagalbinių medžiagų :
natrio formaldehido sulfoksilato dihidrato 5,0 mg, povidono K 17 50,0 mg.
VAISTO FORMA
Injekcinis tirpalas.
KLINIKINIAI DUOMENYS
Paskirties gyvūnų rūšys
Galvijai ir kiaulės.
Naudojimo indikacijos nurodant paskirties gyvūnų rūšis
Galvijams ir kiaulėms, sergančioms kvėpavimo organų infekcinėmis ligomis, sukeltomis oksitetraciklinui jautrių mikroorganizmų, pavyzdžiui Arcanobacterium (Actinomyces) pyogenes ir Haemophilus somnus(galvijams), Pastereulla multocida(kiaulėms), gydyti.
Kontraindikacijos
Negalima naudoti, padidėjus jautrumui tetraciklinams ir sutrikus kepenų ir (arba) inkstų funkcijoms.
Antroje vaikingumo pusėje vaistą reikia naudoti apdairiai, nes oksitetraciklinas gali sutrikdyti skeleto vystymąsi bei sukelti vaisiaus dantų spalvos pakitimą bei emalio hipoplaziją.
Specialieji nurodymai, naudojant atskirų rūšių paskirties gyvūnams
Pasireiškus anafilaksinei reakcijai, reikia nedelsi ant naudoti adrenaliną (epinefriną), antihistamines medžiagas ir kortikosteroidus.
Specialios naudojimo atsargumo priemonės
Specialios atsargumo priemonės, naudojant vaistą gyvūnams
Vaisto dozę rekomenduotina sušvirkšti į kelias vietas
Rekomenduotina naudoti daugiadozį švirkštą 250 ml buteliukui. Švirkštui užpildyti patartina naudoti ištraukimo adatą, kad mažiau kartų būtų praduriamas kamštelis.
Gydyti svarbu pradėti ankstyvoje ligos stadijoje ir per 72 val. įvertinti gydymo efektyvumą.
Atsparumas oksitetraciklinui gali būti įvairus, todėl prieš naudojant vaistą, reikia nustatyti mikroorganizmų jautrumą antibiotikui bei atsižvelgti į oficialią antimikrobinių medžiagų naudojimo politiką. Netinkamas vaisto naudojimas gali skatinti mikroorganizmų atsparumo oksitetraciklinui vystymąsi ir sumažinti kitų tetraciklinų efektyvumą dėl galimo kryžminio atsparumo.
Specialios atsargumo priemonės asmenims, naudojantiems vaistą gyvūnams
Asmenys, kuriems nustatytas jautrumas tetraciklinams, turi vengti naudoti vaistą. Norint išvengti įjautrinimo, būtina vengti tiesioginio ar netiesioginio kontakto per odą ar gleivinę. Naudojus būtina plauti rankas. Patekus į akis ar ant odos, reikia nedelsiant plauti vandeniu, nes vaistas gali sudirginti.
Nepalankios reakcijos (dažnumas ir sunkumas)
Retai gali pasireikšti padidėjusio jautrumo reakcijos (galvijams), hepatotoksinis ir hematologinis poveikis.
Gydytiems gyvuliams, ypač esant menkai odos pigmentacijai, gavus tiesioginių, stiprių saulės spindulių gali pasireikšti fotodermatitas. Švirkštimo į raumenis vietoje gali susidaryti praeinantis tynis, atsirastigeltonos dėmės ar vietinė nekrozė. Tinimas pastebimas kelias dienas po injekcijos. Patelėms laktacijos metu apie 3 d. gali nežymiai sumažėti pieno produkcija.
Naudojimas vaikingoms patelėms, laktacijos ar kiaušinių dėjimo metu
Oksitetraciklinas lengvai prasiskverbia per placentą, todėl jo koncentracija vaisiaus kraujyje gali pasiekti tokį pat lygį kaip motinos kraujyje, nors paprastai būna šiek tiek mažesnė. Vaistas nerekomenduotinas per paskutiniąsias 2–3 vaikingumo savaites.
Tetraciklino grupės vaistai, kaupdamiesi pieniniuose ir pastoviuosiuose dantyse, gali sukelti spalvinius pokyčius, nepakankamą mineralizaciją ir emalio hipoplaziją. Tetraciklinų grupės vaistai gali sulėtinti vaisiaus skeleto vystymąsi.
Oksitetraciklinas patenka į pieną, bet dažniausiai jo koncentracija būna maža.
Sąveika su kitais vaistais ir kitos sąveikos formos
Negalima naudoti vienu metu su penicilinais arba cefalosporinais.
Dozės ir naudojimo būdas
Vaistą reikia švirkšti giliai į raumenis. Rekomenduotiną dozę reikia paskirstyti dvejose ar daugiau injekcijų vietų – daugiau kaip 150 kg svorio galvijui į vieną vietą galima švirkšti ne daugiau kaip 15 ml tirpalo, o kiaulei ir veršeliui – ne daugiau kaip 7 ml. Injekcijų vietas reikia kaitalioti.
Kiaulėms reikiašvirkšti 20 mg oksitetraciklino 1 kg kūno svorio, prireikus pakartoti po 72 val.
Galvijams, kurių pienas nenaudojamasžmonių maistui, reikia švirkšti 20 mg oksitetraciklino 1 kg kūno svorio, prireikus pakartoti po 72 val.
Galvijams, kurių pienas naudojamas žmonių maistui, reikia švirkšti 20 mg oksitetraciklino 1 kg kūno svorio vieną kartą.
Perdozavimas (simptomai, pirmosios pagalbos priemonės, priešnuodžiai),jei būtina
Perdozavus ir sušvirkštus į raumenis mirtinas dozes, pasireiškė CNS sudirginimo požymiai – jaudrumas ir traukuliai, po to apatija, bendras raumenų paralyžius, sustojo kvėpavimas. Ilgai gydant, gali sutrikti virškinimo trakto, žarnyno mikrofloros veikla. Didelės oksitetraciklino dozės gali lėtinti jaunų gyvulių kaulų augimą ar gijimą. Lėtinio apsinuodijimo atveju oksitetraciklinas gali kauptis, taip pat sukelti nefrotoksinį poveikį
Išlauka
Galvijienai ir subproduktams – 35 paros, kiaulienai ir subproduktams – 28 paros, pienui – 8 paros.
FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
Farmakoterapinė grupė: antimikrobinės medžiagos sisteminiam naudojimui.
ATCvet kodas: QJ01AA06.
Farmakodinaminės savybės
Oksitetraciklinas yra bakteriostatiškai veikiantis vaistas. Jis slopina baltymų sintezę bakterijos ląstelėje.
Nuslopinus baltymų sintezę, sutrinka bakterijos gyvybinės funkcijos; ypač ląstelės dalijimasis ir ląstelės sienelės formavimasis.
Atsparumas paprastai perduodamas per plazmides. Mikroorganizmai, tapę atsparūs vienam iš tetraciklinų,įgyja atsparumą ir kitoms šios grupės medžiagoms.
Farmakokinetinės savybės
Sušvirkštas į raumenis oksitetraciklinas greitai absorbuojasi. Kiaulių organizme Cmax, praėjus 2–3 val., – 4 μg/ml, galvijų organizme absorbcija šiek tiek lėtesnė – Cmax, praėjus 3–5 val., – 3–6 μg/ml. Oksitetraciklino koncentracija, 0,5 μg/ml ar didesnė, galvijų ir kiaulių kraujo plazmojeišlieka 72 val., 0,1 μg/ml – 5 d.
Vaisto biologinis prieinamumas – apie 100 %.
Didelė oksitetraciklino koncentracija nustatoma inkstuose, kepenyse ir šlapime, tačiau jis pasiskirsto visame organizme, patenka į plaučius ir raumenis. Oksitetraciklinas lengvai prasiskverbia per placentą, koncentracija vaisiaus kraujyje gali prilygti koncentracijai motinos kraujo apytakos sistemoje. Oksitetraciklinas nėra biotransformuojamas in vivo, todėl daugiausia išsiskiria nepakitęs per inkstų glomerulus, taip pat pasišalina per virškinimo traktą su tulžimi ar be jos ir gali būti inaktyvuotas, išmatų masėje susidarant chelatiniams junginiams.
FARMACINIAI DUOMENYS
Pagalbinių medžiagų sąrašas
Natrio formaldehido sulfoksilato dihidratas, povidonas K 17, lengvasis magnio oksidas, etanolaminas, N-metil -2-pirolidonas, injekcinis vanduo.
Nesuderinamumai
Nesant suderinamumo tyrimų, šio veterinarinio vaisto negalima maišyti su kitais veterinariniais vaistas.
Tinkamumo laikas
Veterinarinio vaisto tinkamumo laikas, nepažeidus originalios pakuotės, – 30 mėn.
Veterinarinio vaisto tinkamumo laikas, atidarius pirminę pakuotę, – 14 d.
Specialieji laikymo nurodymai
Negalima laikyti aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti kartoninėje dėžutėje.
Negalima užšaldyti.
Pirminės pakuotės pobūdis ir sudedamosios dalys
Tamsūs II tipo stiklo buteliukai po 50, 100 ir 250 ml, kartoninėse dėžutėse.
Specialios nesunaudoto veterinarinio vaisto arsu jo naudojimu susijusių atliekų naikinimo nuostatos
Nesunaudoto veterinarinio vaisto likučiai ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus.
REGISTRACIJOS NUMERIAI
LT/2/04/1627/001J003